• Nowy

Nawóz ROŚNIJ GROW duża butelka

15,00 zł
Brutto

250 mL

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Dla intensywnego wzrostu fiołków afrykańskich

250 mililitrów koncentratu w wygodnej butelce z podziałką (pipeta gratis). 

  Wieloskładnikowy, kompleksowy, mineralny nawóz specjalistyczny przeznaczony do nawożenia doglebowego roślin fiołków afrykańskich oraz skrętników. Nawóz „africanviolets.pl   ROŚNIJ !” to całkowicie rozpuszczalny w wodzie, skoncentrowany nawóz, którego skład został dobrany tak, aby stymulować wzrost wegetatywny roślin fiołków afrykańskich.  

Dzięki unikalnej proporcji azotu, fosforu i potasu N:P: K  –  15:10:12 oraz mikroelementom takim jak cynk i molibden zapewnia intensywny wzrost zielonych liści oraz mocno skontrastowane wybarwienie odmian pstro-listnych.

 Nawóz w formie koncentratu. Przed zastosowaniem należy rozcieńczyć w proporcji 5 ml koncentratu  na 1 L wody. Stosować co 2 tygodnie. W okresie zimowym (spowolnionego wzrostu) stosować nawożenie raz na 4 tygodnie lub co 2 tygodnie, połową dawki (5 ml roztworu w 2 l wody).  Optymalny  okres stosowania nawozu to VI – VIII oraz XII – II. W pozostałych miesiącach zalecamy stosowanie nawozu „africanviolets.pl   KWITNIJ !” w celu pobudzenia roślin do kwitnienia i przedłużenia kwitnienia roślin.

Skład: 3,8% (N) azot w formie jonu azotanowego; 3,2% (N) azot w formie jonu amonowego; 5,0% (P) fosforu rozpuszczalnego w wodzie; 6,0% (K) potasu rozpuszczalnego w wodzie, 0,4% siarka, . Wzbogacony w bor 0,04% (B); miedź 0,01% (Cu); mangan 0,017% (Mn),  molibden 0,003% (Mo), cynk 0,012% (Zn), wszystkie w formie chelatowany przez EDTA. Zawartość żelaza rozpuszczalnego (chelat EDTA) 0,04% (Fe).  Wartość pH w zakresie 4,5 – 5.

 

 Nadaje się do  nawożenia wszystkich grup fiołków (miniatur, semi-mini, standard, large, trailer ). Nawóz może być stosowany w uprawie hydroponicznej oraz innych systemach uprawy pozbawionych tradycyjnego podłoża. Możliwe jest dolistne nawożenie roślin, jednak nie zalecamy stosowania tej formy nawożenia w przypadku roślin fiołków afrykańskich.

 

Uwaga! Nie nadaje się do spożycia. W przypadku kontaktu ze skórą zmyć dużą ilością bieżącej wody. Nie połykać. W przypadku połknięcia zasięgnąć porady lekarza. Przechowywać w temp pokojowej, poza zasięgiem dzieci.

 

Skład i forma nawozu opracowane przez Prof. Wojciecha Pokorę, fizjologa i biotechnologa roślin. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny 

 

 Cała moja kolekcja na tym rośnie !

 

Specyficzne kody

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.